Za rastline je zelo priporočljivo če je voda ogreta oziroma če imamo vodni rezervoar z deževnico vedno napolnjen. Rastline namreč doživijo temperaturni šok če jih zvečer po celodnevni pripeki zalijemo z mrzlo vodo iz pipe. Če nimamo rezervoarja si lahko na vrt postavimo plastičen večji sod v katerega si sproti dolivamo vodo. V takšen sod si lahko namočimo tudi koprive katere potem razredčimo in tako zalivamo z naravnim pripravkom za krepitev rastlin.
V juniju je zaželjen drugi vrtnarski ukrep in sicer priprava zastirke. Zastirko ločimo grobo to je predvsem slama, ki jo uporabimo pri plodovkah kot so paradižnik, paprika, bučke in buče. Če gojimo paradižnik na prostem kot je to na našem mestnem vrtu lahko zelo dobro zalivamo plodovke po zastirki. Ta zastirka bo preprečevala izhlapevanje dodatne vlage zato jih lahko zalivamo samo trikrat na teden in takrat vsaj 5l na paradižnik in zalijemo celotno površino ne samo okoli paradižnika.
Tretji vrtnarski ukrep pa je sprotno pletje preveč agresivnih plevelov sploh med solato in ostalimi bolj nežnimi rastlinami. saj preveč agresivnega plevela z bujno listno maso odžira v poletnih mesecih potrebno vodo in hranila. Če smo sedaj v juniju posadili še poletno solato in ostale kapusnice jih velja zastreti z fino pokošeno travo ter jih še dognojiti z organskim gnojilom.
Ni komentarjev:
Objavite komentar